БЕРШАДЬ - МОЯ БАТЬКІВЩИНА!!!
Бершадський район Вінницької області
Вітаємо на сайті міста Бершадь
WELCOME TO BERSHAD!!!

www.bershad.com.ua
Bershad фото Бершадь
ФОТО | ФОРУМ | ЗНАКОМСТВА | ОГОЛОШЕННЯ | БЕРШАДСЬКИЙ КРАЙ | ГОСТЬОВА | НА БЕРШАДЬ;-)
Україна,Вінницька область,Бершадський район,Бершадь / Ukraine,Vinitsa region,Bershadskiy district,Bershad!
.: ІНЕРАКТИВ :.
ФОТО БЕРШАДІ
ВІДЕО БЕРШАДІ
ПОГОДА В БЕРШАДІ
БЕРШАДСЬКІ ПЕЙЗАЖІ
БЕРШАДСЬКИЙ ФОРУМ
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
СЛУЖБА ЗНАЙОМСТВ
ГОСТЬОВА КНИГА
КАРТА БЕРШАДЬ
ГОРОСКОПИ
.: МІСТО БЕРШАДЬ :.
Спортивні досягнення
Промисловість району
Сільське господарство
Бершадь туристична
Про місто Бершадь
Історія м. Бершадь
Культура району
Медичні заклади
Освітні заклади
Фірми Бершаді
Вихідці з Бершаді
Про Бершадь пишуть
План закупівель 2012
Фотоальбом Бершаді
Бершадський край фото-архів
ДОПОМОГА В АТО
Запрошення на службу в армії за контрактом
.: ДОВІДНИКИ :.
Храми району
Пам'ятки історії
Пам'ятки археології
Пам'ятки архітектури
Підприємства району
Телефонний довідник
Графік руху автобусів
Сільські ради району
.: ПОСЛУГИ :.
Комп'ютерний магазин
Фото на замовлення
Відновлення даних
Розробка сайтів
Forex club in Bershad
.: ПРО САЙТ :.
Реклама на сайті
Наші проекти
Засновники
Статистика
Спонсори
Новини
Проект "Міста України"
.: НАША КНОПКА :.
Бершадь
Державна податкова Адміністрація Бершадь

Інформація про село Баланівка Бершадського району


 

Візитна картка територіальної одиниці
село Баланівка Вінницька область, Бершадський район
Колишня назва
-
Історична дата утворення
В 1600 році
Дата віднесення до категорії
року
Поштове відділення
Баланівське
Поштовий індекс
24413
Річка, озеро (море)
річка Берладинка
Територія (тис.кв.м)
73600
Населення сільське (тис.осіб)
3.610
Щільність населення (осіб/кв.км)
49.050
Карта села
http://bershad.com.ua/karta.html
Форум села
http://forum.bershad.com.ua
Фото галерея села
http://foto.bershad.com.ua
Сільська рада
Баланівська сільська рада: телефон 04352 4-14-31. Адреса: 24413, Вінницька обл., Бершадський р-н, с.Баланівка, вул.Кірова,1

Географія

Село Баланівка розташоване на Подільській височині в північно-західній частині Бершадського району Вінницької області. Протікає річка Берладинка.

Історія

У складі Речі Посполитої

Село засноване на території Брацлавського воєводства Речі Посполитої. Належало князям Любомирським, а потім графам Сабанським і Потоцьким. Розвивали фільваркове господарство. Поселенці платили податки — від ріллі, будинків, городів, підводний, подимне, чохове та інші.

Перша церква в селі - дерев'яна. Збудована 1733 та підлягала Українській Греко-Католицькій Церкві із центром у Радомишлі. 1752 церкву перебудували, окремо спорудили і невелику кам'яну дзвіницю. За греко-католицькими візитаціями, церкві належало 45 десятин і 712 сажень землі, з яких присадибних 3 десятини, орної в трьох змінах 29 десятин і 1552 сажнів, сінокосів 12 десятин і 960 сажень.

Баланівський Кармалюк — Роговий Федір Опанасович. Про нього складалися легенди. Письменник Тимофій Пронько зібрав цінний матеріал у селі про Рогового і написав чудову книгу «Лісна людина».

Найвидатнішими пам'ятками архітектури села є сторожова вежа та водяний млин, церква 17 — 19 століття.

Мікротопонімія

Першою почала заселюватись вулиця Загаріївка. Назву свою вона дістала за більшістю прізвищ Загаріїв, які тут поселились. Пізніше почали заселюватись вулиця Витягайлівка, яка свою назву дістала від того, що вона дуже витягнута. Одна з центральних вулиць — Старинці. Пізніше Баланівка стала поділятись на Стару Баланівка і Слободу — Баланівку.

Господарство

Перші поселенці вели дрібне натуральне господарство — займалися хліборобством, скотарством, бджільництвом, полюванням, рибальством. Безземельні селяни займались ткацьким, кравецьким, столярським ремеслом, яке було мало розвинене.

1646 на річці Берладинці побудували греблю, а 1647 - млин, який справно служить по цей день.

У складі Імперії Романових

1810?1823 коштмо родини Собанських споруджено кам'яну церкву святого Миколая чудотворця з окремою цегляною дзвіницею. Церкву Ієорнім Собанський нібито збудував через тяжкий гріх:А було це так. У пана був вивід собак «псярня». Пан наказав завідуючому приручити цуценя молодій жінці, в якої була грудна дитина. Та чоловік згаданої жінки вбив те цуценя. Тоді пан наказав кинути чоловіка псам. Церковні служителі подали справу в «святий синод», де було призначено панові великий гріх і присуджено побудувати 5 церков, в яких люди будуть відмолювати панські гріхи. В народі так і кажуть, що ця церква побудована «за собачки».

Коштом Собанських 1878 збудовано ще одну церкву. Зруйнована комуністами.

Про село Баланівку у Подільській архівній відомості за 1869рік №З зустрічається запис: "ніяких культурних закладів, крім шинка у селі не було. Церковно —слов'янської грамоти вчили дяки і то лише дітей заможних людей у селянських хатах. В приході є міністерське народне училище, відкрите в 1877 р. і в 1897 р. відкрита ще школа грамоти".

1898 графиня Потоцька відвела для школи пристойне приміщення в центрі села. Розпочинався навчальний рік восени, після закінчення всіх польових і городніх робіт. Тоді за лаву сідало З5-40 дітей.

1908 - в селі нова школа. Земська управа 2 роки збирала гроші на будівництво і влітку 1910 закладено кам'яний фундамент. 191З завершено побудову школи на 5 класних кімнат і маленьку кімнату для вчителя. Це була перша двокомплектна початкова школа з 4 —х річним терміном навчання. Єдиним учителем в селі був Василь Білошитський.

1905, 1907, 1917 р. — виступи селян, мітинги.

У складі УНР

1917-1921 у селі декілька раз мінялася влада. Комуністична окупація наразилася на опір отаманів Шевченка, Коваленка, Труженка, Волинця - офіцерів та старшин армії УНР.

Голодомор

Особлива сторінка історії села-створення колгоспів. У 1929 році в селі було організовано перший колгосп «Певний шлях». Головою колгоспу спочатку було обрано вчителя Лірника Івана Яковича, а згодом малодосвідченого дев'ятнадцятирічного юнака Корнелюка Данила Максимовича. 1932—1933&nbsp руками й цього юнака комуністи чинили Голодомор. Горе прийшло у кожну оселю села. 1941 із села викинули сталіністів. Проте перед утечею та 1944 сталіністи встигли мобілізувати 1119 чоловік, 447 із них довели до смерті.

На різних фронтах у складі сталінської армії воювали односельці: Сталінградська битва — 7 чоловік, битва за Москву — 9, оборона Ленінграда — 6, Курська битва — 12, захоплення Варшави — 5, Праги — 12, наруга над Берліном — 6 чоловік.

Період другої присутності комуністів

1944 до села вдерлися сталіністи. Почали облави на молодь, грабували селян. 1946-1947 - влаштували черговий голодомор, від якого баланівці рятувалися в західній Україні, під захистом УПА.

У 1951 році пройшло перше укріплення колгоспів: утворили 4 колгоспи, у 1959 р. — друге укріплення, організували один колгосп ім. Кірова, головою якого було обрано Корнелюка Д. М.

1967 відкрито Баланівську середню школу. Всі умови створено і в дитячому садочку для малюків села.

Із введенням в дію в 1986 році нової дільничної лікарні практично знято всі проблеми в медичному обслуговуванні сільських жителів. Тут працює терапевтичний, стоматологічний, рентгенівський кабінет, лабораторія і поліклініка. Медичне обслуговування надають 3 лікаря з вищою освітою, 17- із середньою спеціальною.

У 80-х роках вирішено проблему формування центру села, побудовано адміністративне приміщення, в якому розмістились всі служби сільськогосподарського підприємства, сільська рада, відділення зв'язку, АТС, бібліотека.

Більше 20 років на території села працює радіотелевізійна передавальна станція.

1978 - почесне звання Герой соціалістичної праці присвоєно Дяченку Івану Омеляновичу.

1989 - на базі колгоспу організовано сільськогосподарське підприємство — агрофірму «Колос», її керівником став Царюк Анатолій Павлович. На території села розпочато переробку сільськогосподарської продукції. До ладу стали крупорушка, олійня, кондитерський цех, млин, цехи по виготовленню вершкового масла та згущеного молока, по виготовленню гірчиці і хрону, чіпсів, горілчаних виробів.

Звільнення України

У селі 22 торгових об'єкти. Окрасою села стала « Кав'ярня» та торговий будинок ТОВ "Агрофірма «Баланівська».

Доріг з твердим покриттям 78 км.

Основними напрямками розвитку сільського господарства є виробництво зерна, цукрових буряків, соняшнику, молока та м'яса. Площа сільськогосподарських угідь 5145 га, в тому числі ріллі 4454 га, 65 га фруктового саду. Розвинене тваринництво: тваринницький комплекс, де завершується реконструкція, свино — та вівцеферми, пасіка, 3 тракторні бригади, автопарк, ремонтні майстерні, цегельний завод, майстерня по ремонту електродвигунів.

З січня 2006 року в село прийшов інвестор ТОВ «Зернопродукт».

Промисловість села представляє ДСПР «Бершадський рибцех». В його користуванні 539 га водного дзеркала.

Музей села

Працює краєзнавчий музей, який налічує 5800 експонатів. Ініціатор - голова агрофірми «Колос» А. П. Царюк та голова сільської ради Н. Волощук. Музейний працівник Когут Г. М. Щорічно музей відвідують 13,500 екскурсантів. Є й зарубіжні гості: США, Канада, Англія, Японія, Китай, Корея, і інші.

Працює дитячий ансамбль сопілкарів «Жайвір», створений у жовтні 1999 - 15 хлопчиків та дівчаток різного віку. Ансамбль брав участь в обласному фестивалі народної творчості «Подільське гроно колектив», в II Всеукраїнському фестивалі народної творчості «Тобі рідний краю всім серцем співаю», Міжнародному фестивалі у м. Балті «Ми з тобою в одному колі».

Усі музичні інструменти виготовив керівник колективу сопілкарів Володимир Віхренко.

Видатні постаті села

Генералами збройних сил України стали Романенко Павло Вікторович, Петрук Валерій Климович, Дісяк Павло Пилипович. Кушнір Володимир Макарович — доцент Одеського інституту народного господарства, був радником з питань економіки села, району. Фартушняк Анатолій Дем'янович поет, журналіст. Його поезія це чудовий баланівський край, це щирі і працьовиті односельці — збірки "Моє село ", «Мово рідна, солов'їна», «Щоденник».

взято з сайту http://uk.wikipedia.org/wiki/Баланівка

 

.: БЕРШАДСЬКИЙ РАЙОН :.

Бершадь Устя Ставки М'якохід Баланівка Берізки-Бершадські Березівка Бирлівка Велика Киріївка Війтівка Вовчок Глинське Голдашівка Джулинка Дяківка Завітне Кидрасівка Кошаринці Красносілка Крушинівка Лісниче Лугова Мала Киріївка Маньківка Михайлівка Осіївка Поташня П'ятківка Романівка Серебрія Серединка Сумівка Теофилівка Тернівка Тирлівка Флорино Хмарівка Чернятка Шляхова Шумилів Яланець Ворони Жорняки Зелений Гай Кавкули Тартаки Чорна Гребля

.: СПОНСОР САЙТУ :. .: НАШІ ПРОЕКТИ :.
OLDI computers м. Бершадь Компютери в Бершади www.Bershad.com.ua
Бершадь Портал Бершадського району

Foto.Bershad.com.ua
Бершадь фото альбом Бершадського району

Forum.Bershad.com.ua
Бершадь форум Бершадського району

Love.Bershad.com.ua
Знакомства Бершадь

Ptica.Bershad.com.ua
ПАТ "Птахокомбінат Бершадський"

Med.Bershad.com.ua
Бершадський медичний коледж

AM.Bershad.com.ua
ПАТ Бершадське РП “Агромаш”

Spayk.Bershad.com.ua
ТОВ ВКФ "СПАЙК"

Eldikan.Bershad.com.ua
ПП "Елдикан"

Search.Bershad.com.ua
Бершадський Пошуковий сервер

News.Bershad.com.ua
Бершадський сервер новин
.: Курси валют :. .: Погода Бершадь :.
Курси валют Бершадь Погода в Бершаді Погода в Бершади
Погода в Бершаді
28.07.2017 фірмі OLDI computers -
виповнилось 14 років !!!

Адміністрація сайту вітає Магазин Компютерний центр !!!
www.oldi.com.ua

Україна,Вінницька область,Бершадський район,Бершадь - Ukraine, Vinitsa region, Bershadskiy district, Bershad city
ФОТО БЕРШАДІ | БЕРШАДСЬКИЙ ФОРУМ | ЗНАКОМСТВА БЕРШАДИ | БЕРШАДСЬКІ ОГОЛОШЕННЯ | БЕРШАДСЬКИЙ КРАЙ | ГОСТЬОВА | НА БЕРШАДЬ;-)
Населені пункти Бершадського району Місто Бершадь Села: Баланівка • Березівка • Берізки-Бершадські • Бирлівка • Велика Киріївка • Війтівка • Вовчок • Глинське • Голдашівка • Джулинка • Дяківка • Завітне • Кидрасівка • Кошаринці • Красносілка • Крушинівка • Лісниче • Лугова • Мала Киріївка • Маньківка • Михайлівка • М'якохід • Осіївка • Поташня • П'ятківка • Романівка • Серебрія • Серединка • Ставки • Сумівка • Теофілівка • Тернівка • Тирлівка • Устя • Флорине • Хмарівка • Чернятка • Шляхова • Шумилів • Яланець Селища: Кавкули • Партизанське • Устя • Яланець. БЕРШАДЬ-сайт міста Бершадь,Вінницька обл.,Україна